Beer Sticker
Providing you the best range of liquor bottle sticker, beer sticker and wine label sticker with effective & timely delivery.
Approx. Price: Rs 0.85 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Wine Bottle |
| Color | White |
| Thickness | 0.10 mm |
| Surface Finishing | Matt |
| Pattern | Printed |
| Brand | Laser Dot |
We are affianced in offering
Liquor Sticker.
Specification:
- Thickness: 0.10mm-8mm
- Style: Decorative Sticker
- Material: Paper
Approx. Price: Rs 2 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | Beer Bottles |
| Color | Green, Yellow, Etc. |
| Thickness | 0.10 mm |
| Surface Finishing | Matt |
| Pattern | Printed |
We are offering
Beer Sticker to our client.
Specifications:
- Usage: Beer label
- Material: Paper
- Size: 3~55mm
Approx. Price: Rs 2 / PieceGet Latest Price
Product Brochure Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Wine Bottle |
| Packaging Type | Packet |
| Color | Red, Blue, Etc. |
| Pattern | Printed |
| Finish Type | Matte |
| Material | Paper |
| Brand | Laser Dot |
| Size Dimensions | 53.5 mm X 200 m (W x L) |
| Usage Application | Custom Sticker |
Being one of the leading organizations of this commendable range of
Wine Label Sticker, we work hard to maintain its quality.
Specification:
- Usage: Custom Sticker
- Material: Paper,PE
- Printing: Gravure Printing
- Size: 53.5mmX200M or custom