Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | FMCG Stickers |
| Color | Red, Blue, Pink, Etc. |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.10 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Color | White |
| Packaging Type | Sheet |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.12 mm |
| Brand | Laser Dot |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Sheet Form |
| Usage/Application | Can Be Used For Food Packaging |
| Surface Finishing | Matte |
| Pattern | Printed |
| Brand | Laser Dot |
| Thickness | 0.12 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Color | White, Blue, Etc. |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | FMCG |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.10 mm |
| Style | Decorative Sticker |
| Brand | Laser Dot |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White, Blue, Etc. |
| Usage/Application | Garments |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.10 mm |
| Style | Decorative Sticker |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Packet |
| Usage/Application | FMCG Stickers |
| Color | Red, Blue, Pink, Etc. |
| Pattern | Printed |
| Brand | Laser Dot |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Polyester |
| Packaging Type | Roll |
| Color | Multi Color |
| Surface Finishing | Matte |
| Pattern | Printed |
| Brand | Laser Dot |
The Food Sticker Labels are widely used in various food products to provide the users with all the required information regarding the food product.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Color | White |
| Usage/Application | Food |
| Shape | Rectangle |
| Pattern | Printed |
| Brand | Laser Dot |
| Surface Disposal | UV Coating, Flocking |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | FMCG Stickers |
| Color | Red, Blue, Pink, Etc. |
| Pattern | Printed |
| Thickness | 0.10 mm |
| Brand | Laser Dot |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Multi Color |
| Packaging Type | Sheet |
| Pattern | Printed |
| Material | Paper |
| Brand | Laser Dot |
| Usage Application | Food Products |
| Thickness | 0.10 mm |