Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Home |
| Packaging Type | Box |
| Size | 25x14mm |
| Thickness | 10 mm |
| Brand | Laser Dot |
| GSM | 130 GSM |
A roll form sticker refers to stickers that are produced on a continuous roll, as opposed to individual sheets. These stickers are often used for easy and efficient application, particularly in industries where stickers are applied to products, packaging, or promotional materials in bulk. The stickers can be made from various materials like paper, vinyl, or polyester and come in a wide range of shapes, sizes, and finishes (matte, glossy, etc.).
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Packaging Type | Packet |
| Printing Type | Digital |
| Color | White |
| Design/Pattern | Printed |
| Material | Paper |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Laser Dot |
Product Details:
| Material | Paper |
| Brand | Laser Dot |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Pattern | Printed |
| Usage/Application | Airline Industries |
Product Details:
| Usage/Application | Caution Locations |
| Material | Paper |
| Packaging Type | Sheet |
| Thickness | 0.10 mm |
| Color | Yellow |
| Brand | Laser Dot |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |